KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14204123
nr 1420 4123
Lasse Lindqvist
(1924-1998), Sverige
"Strandsiesta II". Signerad. Akvarell, bildmått: 43x59, yttermått inklusive ram: 67x77 cm
Lasse Lindqvist, svensk bildkonstnär född 1924, död 1998.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 september 2021
kl 18:58:03
26/9 21:15:08
Lasse Lindqvist
Läs mer om Lasse Lindqvist